پروفیل (Profile) (پروفیل چیست ؟ ) | آبتین دژ پروفیل (Profile) (پروفیل چیست ؟ ) | آبتین دژ

پروفیل (Profile) (پروفیل چیست ؟ )

خانه » انواع پروفیل » پروفیل (Profile) (پروفیل چیست ؟ )

پروفیل چیست ؟

پروفیل (Profile)  (پروفیل چیست ؟ ) تجهیزاتی هستند که در ساخت در و پنجره و لوله استفاده می شوند . برای مثال پروفیل (Profile) درب برای قسمت چسبیده و اتصال پانل به یکدیگر به کار می رود . از لحاظ لغتی پروفیل (Profile)  به معنای ثابت بودن مقطع در طول معین

انواع پروفیل

 در بحث پروفیل چیست باید گفت : پروفیل باز ( مقاطع u ,z )  (Profile) : پروفیلهای باز با بعد و ضخامت متنوع تولید می شوند . پروفیلهای باز مورد مصرف مصالح ساختمانی برای چارچوب درب از جنس چوب ، ام دی اف و قاب اطراف پنجره روی نمای بیرون ساختمان است . (Profile) پروفیل های باز با مقطع Z جهت سقف سالنهای بزرگ مانند سوله ، سالن ورزشی ، انبار و پارکینگ کاربردهای زیادی دارند.

موارد مصرف پروفیل

  • بخش عظیم پروفیل ها (Profile) برای ساخت در و پنجره های آهنی استفاده می شوند . پروفیل ها (Profile) در گروه های ا تا ۷ ( از لحاظ اندازه و مشخصات) تقسیم بندی می شوند و برای ساخت پنجره و چارچوب آن استفاده می شوند.
  • انواع پروفیلها (Profile)  به شکل مربع و مستطیل با مقاطع کوچک به جای نرده فلزی برای در و پنجره منازل ، کنار راه پله ها و همچنین نرده کشی اطراف دیوارها و زمینهای حصارکشی شده و نرده پیاده رو و خیابان به کار می روند.
  • در صنعت خودروسازی از انواع پروفیلها مانند پروفیل های قوطی مربعی و مربعی مستطیلی استفاده می شود.
  • پروفیل (Profile)  قوطی مربعی در ساخت پایه میز و صندلی و همچنین برای پوشش سقف استفاده می شود .
  • پروفیلهای به شکل z در انواع سوله ها به کار میروند.
  • پروفیلهای نبشی و ناودانی در روش نورد سرد تولید میشوند .

ساندویچ پانل ماموت ( ساندویچ پانل سقفی ماموت ، ساندویچ پانل دیواری ماموت) (sandwich panel)

نمایندگی ۵۰۱۰ شرکت ماموت آماده ارائه خدمات و فروش و نصب انواع ساندویچ پانل ها ( سقفی ، دیواری ، ساندویچ پانل های ماموت ) (sandwich panel) انجام پروژه های سازه های فلزی ، سوله ، کانکس ، خانه های پیش ساخته ، سالن های ورزشی و … می باشد جهت دریافت هرگونه اطلاعات در این زمینه و ساندویچ پانل ها (sandwich panel)  با ورق های گالوانیزه ، آلوزینک (Aluzinc) یا لیست قیمت ساندویچ پانل و دریافت پیش فاکتور معتبر در اسرع وقت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *